Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Organizacyjny » Aktualności » Dożynki zakończyły Dni Malanowa

Dożynki zakończyły Dni Malanowa

Dożynki zakończyły Dni Malanowa

Tegoroczne Dni Malanowa zakończyły się Dożynkami Powiatowo-Gminno Parafialnymi. Święto to swoją obecnością zaszczyciło wiele znakomitych osobistości zarówno świeckich jak i duchownych. Celebrowanie święta plonów rozpoczęło się w kościele parafialnym w Malanowie uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy malanowskim gimnazjum, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości dożynkowych połączone z przemowami i tradycyjnymi obrzędami dożynkowymi. Część oficjalną zakończyło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy. Naszą Gminę reprezentował wieniec z Dziadowic, który w sobotę został wybrany najładniejszym w naszej gminie. Powiatowym zwycięzcą zostali przedstawiciele Gminy Turek, otrzymując statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Malanów oraz czek o wartości 200zł ufundowany przez i.turek.net.

Po zakończonej części oficjalnej licznie przybyli goście mogli oglądać występy zespołów Jarzębinki, Tradycja, Akord, Gimnazjalistów czy Kingi Danisz. Dla osób aktywnych i z poczuciem humoru organizatorzy przygotowali swoiste konkurencje sportowe: rzut kaloszem oraz przejazd slalomem na czas taczką z pasażerem. Nie zapomniano także o dyscyplinach sportowych dla dzieci: był slalom między tyczkami oraz skoki w worku.

Pomiędzy konkurencjami sportowymi na scenie pojawił się Kabaret pod Wyrwigroszem, który przez półtorej godziny rozśmieszał licznie zgromadzoną publiczność. Przed 21 na scenie pojawiła się muzyczna gwiazda wieczoru: zespół Bayer Full, który nie tylko zaśpiewał swoje przeboje, ale również opowiadał o języku chińskim. Ukoronowaniem Malanowskiego święta był trwający kilka minut pokaz sztucznych ogni. Dla najwytrwalszych widzów organizatorzy zapewnili zabawę do godziny 1 przy dźwiękach zespołu Single Song.

Dopełnieniem przygotowanych przez organizatorów atrakcji było wesołe miasteczko, dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy, włosów, stragany z pamiątkami, jadło z grilla i wiele innych przyjemności.

Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejne, już XII Dni Malanowa, które odbędą się w 2014 roku.

 

Fotorelacja dostępna w galerii.


Pozostałe aktualności